29 Mayıs 2015 Cuma

Bugün ki konumuz İngilizce- Lehçe nasıl iletişim kurulur :)

Geldiğimden beri tek anahtar ile idare ediyoruz. Öyle kapıyı çek git olmuyor. Kapıyı kilitlemezsek, dışarıdan da bir kolu var. Pıt diye içeri girerler :)
Fakat yarın bizimki ile planlarımız farklı.Ben sabah erkenden ,arkadaşımla tuz madenine gideceğim. O ise saat 10 civarı Varşovaya gidecek. Hal böyle oluncada bize iki anahtar gerekti. 

Böylelikle yeni bir Krakow macerası da beni bekler oldu :)
İş başa düştü ve bir anahtarcı bulayım dedim. Daha önce sokaklarda gezinirken bir yer görmüştüm. Koşa koşa gittim. Fakat amca ingilizce bilmiyordu. Ben derdimi anlatırken, bir bayan girdi içeri ve hemen olaya müdahale etti ingilizcesi ile. Meğer amca diyormuş ki , ben bunu yapamam yeni takım veririm. Sonra bayan bana nerede yaptıracağımı tarif etti. O kadar mutlu oldum ki bayanın gelmesine. Yoksa amca bana hiç bir yer tarif edemeyecekti. Neyse koşa koşa diğer anahtarcıyı bulmaya gittim. Ayy meğersem bize çok yakınmış.
Amcaya derdimi anlattım. Oda ingilizce bilmiyordu fakat anlaştık :)  İki anahtar için 46 zloty ödedim.
Artık herkes özgürce, dilediği vakit eve girip çıkabilecek. 

Bu arada ilgilisine duyurulur. Eğer anahtara ihtiyacınız varsa Jubilat marketin en üst katında, minicik bir dükkan var.  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bloglar yorumla beslenir, yorumlarınızı eksik etmeyin. Eğer yorum yapamıyorsanız, aşağıda "Yorumlama Biçimi" nin yanındaki küçük ok a tıklayarak anonime gelin.Yorumunuzu tekrar gönderin.
Sevgiler.

Yeni yazılardan haberdar olmak için