17 Ağustos 2015 Pazartesi

Krakow'da Uzakdoğu mutfağı

Krakow'da günler oldukça sakin geçiyor. Bir yere yetişme telaşınız yok. Acaba beklediğim toplu taşıma geç kalır mı diye bir tasanız yok. Burada herşey, deyim yerindeyse, tıkır tıkır saat gibi işliyor. Bu nedenle de insanlar stresli değil. Herkes huzurlu. İşte ben de böyle huzur dolu bir şekilde günlerimi geçirirken bir çok farklı mutfak deniyorum.

Geçen hafta sonu da Uzakdoğu mutfağında, Foursquare'den övgüler almış olan Pod Norenami'ye gittim. Ben sushi ile etli noodle denedim. Gayet lezzetli olduklarını söyleyebilirim.  Fiyat bakımından da oldukça uygundu. Krakow'da sushi yiyebilecek bir çok mekan olmasına rağmen, bazı yerlerin fiyatları oldukça yüksek.

Burada bir çok mutfaktan esintiler bulmak mümkün fakat halen bir Türk mutfağı olmaması oldukça üzücü. Bazen Türk yemeklerinide özlemiyor değilim. Evde yapılabilecek olanları yapıyorum lakin bir lahmacun, pide, kebap yapamıyorum.  Neyse Türkiye tatili için artık geri sayım başladı ve gittiğimde sanırım 2-3 kilo beni bekliyor. Kendimi durduramayıp özlediğim herşeyden yiyebilirim :)
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bloglar yorumla beslenir, yorumlarınızı eksik etmeyin. Eğer yorum yapamıyorsanız, aşağıda "Yorumlama Biçimi" nin yanındaki küçük ok a tıklayarak anonime gelin.Yorumunuzu tekrar gönderin.
Sevgiler.

Yeni yazılardan haberdar olmak için