29 Ağustos 2015 Cumartesi

Prag Kiliseleri

Avrupa şehirlerinde çok güzel kiliselere rastlamak mümkün. Prag bu işi biraz ticarete dökmüş gibi. Şehirde girişi bedava olan kilise yok gibi. Ayrıca hepsinin önünde akşam yapılacak konserler için bilet gişeleri var. Merak ettiğimiz kiliseleri gezdik. 
İlk durağımız yolumuzun üstünde olan küçük bir kiliseydi. 
Daha sonra meşhur Karl köprüsünden yürüyerek karşıya geçtik. Köprünün üstünde bir çok heykel var. Hepside birbirinden görkemli.   İkinci durağımız St. Nicholas kilisesi oldu. Bilet fiyatı 70 Krondu. Görkemki heykeller ile donatılmıştı.
Yürüyerek yeniden Prag kalesine çıktık. Prag kalesindeki en ihtişamlı yapı St. Vitus katedralini.  Dış görünüşü büyüleyici. Fakat içi diğer yapılar gibi heykeller ile dolu değil. Oldukça sade.  Çok büyük olduğu için ön tarafından istediğim gibi bir fotoğraf çekemedim. Objektifime ancak yandan nazlı bir poz verdi. Bizde selam edip, Altın yolda yer alan Kafka'nın evini ziyaret için yeniden yürümeye başladık.1 yorum:

  1. Harika kiliseler, çok ihtişamlı. Görmeyi çok isterim. İtalya ya gittiğimde heykellere ve kiliselere bayılmıştım. Hele Vatikan tam bir sanat kokuyordu.

    www.deneyimlianne.com

    YanıtlaSil

Bloglar yorumla beslenir, yorumlarınızı eksik etmeyin. Eğer yorum yapamıyorsanız, aşağıda "Yorumlama Biçimi" nin yanındaki küçük ok a tıklayarak anonime gelin.Yorumunuzu tekrar gönderin.
Sevgiler.

Yeni yazılardan haberdar olmak için