11 Aralık 2015 Cuma

Krakow'da yılbaşı hazırlıkları

Bugün havanın güzel olmasını fırsat bilip kısa bir yürüyüş için attım kendimi sokağa. Bir kaç kare fotoğraf çektim. Bakalım yılbaşı için Krakow halkı neler yapıyor.  Meydandaki dükkancılar rengarenk ve cıvıl cıvıl. Heryerde çok güzel melek figürleri var. İnsanın hepsini alıp evin sağına soluna koyası geliyor.


Tezgahlarda rengarenk şekerler var. Nasıl şirinler bunlar :) Birde yılbaşı kurabiyeleri var. Onun önünde kuyruk vardı resmen. O nedenle bi kare yakalayamadım :)

 Sokak sanatçılarımız da olmazsa olmazlarımızdan. Yaptıkları işe hayranlık duyuyorum. Bu soğukta kımıldamadan saatlerce durabiliyorlar.Krakow'un meşhur faytonlarını fotoğraflamasam olmazdı. Çektim durdum her açıdan :)

 
Yemek yemek içinde bir çok alternatif var. Sosis dükkancıkları görülmeye değer. Patatesli bi yemek yapıyorlar benin favorim o :)

Kırmızı çorbacının fotoğrafını çekmezsem olmazdı.  Kadraja giren amcayı görmezden gelin :))
 
Hıımm sanırım Krakow'da en sevdiğim yemek Pierogi. Önü her daim kalabalık. Tek eksikleri yanında yoğurt yemeyi henüz keşfedememiş olmaları. Pieroginin yanında yoğurt sattıkları gün satışları tavan yapacak. Buna olan inancım sonsuz :)

Bu fotoğraf baykuş severlere gelsin :) Gerçi yüzlerini bi dönmediler bana. Baykuşlarla fotoğraf çektirebiliyorsunuz. Biraz cesaretimi toplayabilsem, onlarla fotoğraf çektirmeyi çok isterdim. Fotoğraf için olan baykuşları bi güzel süslemişlerdi ki. Aklım onlarda kaldı.

1 yorum:

  1. O meydan çok keyifli idi. İri atlı faytonları unutulmaz.

    YanıtlaSil

Bloglar yorumla beslenir, yorumlarınızı eksik etmeyin. Eğer yorum yapamıyorsanız, aşağıda "Yorumlama Biçimi" nin yanındaki küçük ok a tıklayarak anonime gelin.Yorumunuzu tekrar gönderin.
Sevgiler.

Yeni yazılardan haberdar olmak için